5568 NERO PORTORO
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 5568 |
| Color | BLACK AND GOLD |
| Bundle | 3 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 2 |
| Length | 266cm / 105inch |
| Height | 107cm / 42inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 400kg |
| Block | 5568 |
| Color | BLACK AND GOLD |
| Bundle | 4 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 5 |
| Length | 260cm / 102inch |
| Height | 96cm / 38inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1820kg |
| Block | 5568 |
| Color | BLACK AND GOLD |
| Bundle | 5 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 9 |
| Length | 260cm / 102inch |
| Height | 96cm / 38inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 3270kg |
| Block | 5568 |
| Color | BLACK AND GOLD |
| Bundle | 6 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 7 |
| Length | 260cm / 102inch |
| Height | 96cm / 38inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2543kg |